Steelpad 5l - a co na to myszki?
Na czym polega test?
Za każdym razem gdy pojawia się recenzja myszki lub pada, można zauważyć komentarze użytkowników, którzy z dziwieniem pytają się o przydatność tego testu. Warto jest wyjaśnić na czym on polega, gdyż jest to dość istotny zabieg, można śmiało rzec, że wręcz niezbędny. Producent mimo, iż zapewnia, że jego nowy produkt jest kompatybilny z każdym rodzajem gryzonia, warto jest to sprawdzić - przezorny zawsze ubezpieczony a my dzięki temu zyskamy dodatkowy spokój.
Test polega na wykonaniu szybkich oraz wolnych ruchów myszką - wykonujemy w ten sposób dwa szlaczki, których kształt nie jest przypadkowy. Jeśli na linii pojawią się pewne załamania to znaczy, że myszka nie współpracuje idealnie z padem. Bywa czasami tak, że wierzchnia warstwa jest za szorstka dla ślizgów myszki i powstają tak zwane "zacinki" podczas szybkiego machnięcia myszką (niebieski szlaczek). Dobrze to widać podczas pracy w środowisku graficznym, dlatego idealnie do tego celu nadaje się Photoshop. Podobne zjawisko może wystąpić gdy rysujemy długą linię w powolnym tempie (zielony szlaczek), wtedy także mogą pojawić się zniekształcenia. Prościej mówiąc - wyżej przedstawione zjawisko występuję wówczas gdy podkładka bądź myszka stawia zbyt duży opór.
A co na to myszki?
Do swojego pierwszego testu posłużyłem się starym, poczciwym Photoshopem. Ma on na celu zbadać kompatybilność poszczególnych gryzoni z nowym padem firmy Steelpad. Wystąpienie zjawiska wstecznej akceleracji, które w tym teście również jest badane, w dobie dzisiejszej technologii jest raczej rzadko spotykane - o ile jest. Warto jednak być pewnym na "tip top". Na pierwszy odstrzał poszła myszka firmy Microsoft - IE 30a.
Opis myszki: Jedna z najlepszych wypustów firmy Microsoft. Mimo, iż została wycofana z produkcji, po dziś dzień jest bardzo rozchwytywana. Swoją popularność zawdzięcza dzięki design'owi, który idealnie pasuje się do każdej dłoni. Rozdzielczość: 400 dpi.
Wyniki testu: Tym razem nie było zaskoczenia, IE 3.0a idealnie współpracuje z Steelpadem 5l. Testy zostały zaliczone.
Opis myszki: Mx 500 jest myszką, którą do tej pory chwalą sobie najlepsi gracze. Rozdzielczość: 400 dpi
Wyniki testu: Tak jak przewidywałem, nie było żadnych niespodzianek, mx 500 idealnie sunie po nawierzchni Steelpada 5l, testy zaliczone!
Opis myszki: Młodszy brat IE 3.0. Dość kontrowersyjna mysz, która niestety nie cieszy się taką sympatią, co jej poprzednik. Mimo tego jest to gryzoń z wyższej półki. Rozdzielczość: 400 dpi
Wyniki testu: Myszka bardzo dobrze wypadła w testach, poradziła sobie z każdą napotkaną trudnością. Testy zostały zaliczone bez najmniejszych problemów.
Opis myszki: Według mnie to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, wypust Logitecha. Rozdzielczość: 2000 dpi
Wyniki testu: G5 nie sprawił nam żadnego kłopotu, można stwierdzić, że "śmigał" po śliskiej powierzchni. Testy zaliczone!
Opis myszki: Jeden z najprostszych modeli myszek optycznych. Rozdzielczość: 400 dpi.
Wyniki testu: mimo niezbyt dokładnej precyzji myszki, testy zostały zaliczone, laser nie gubił sie powierzchni Steelpada.
Wstęp | Opis Pada | Testy cz. 1 | Testy cz. 2 | Testy cz. 3 | Podsumowanie