Instalacja
Instalacja:
Pierwsze co powinniśmy zrobić to zaopatrzeć się w najnowszą wersję playera. Można go pobrać z tej strony, jak widać mamy do wyboru trzy wersje: lite, normal, special. Różnią się one obsługa formatów plików oraz bazą rozszerzeń. Osobiście polecam wersję special. Po ściągnięciu pliku przechodzimy do procesu instalacji.
Uruchamiamy ściągnięty plik, zatwierdzamy umowę licencyjną i możemy przejść do okna wyboru instalacji poszczególnych komponentów. Wybieramy wersję full - domyślna normal nie instaluje wszystkich dostępnych wtyczek, możemy też ręcznie wybierać interesujące nas komponenty. Po zatwierdzeniu zmian zostaniemy zapytani czy chcemy dodatkowo zainstalować obsługę plików Windowsa Media Playera, klikamy na tak. Po ściągnięciu pliku instalujemy go. Gdy wszystko przebiegło pomyślnie, powinniśmy ujrzeć następujące okno:
Foto 1: Informacja o dobrze zainstalowanej aplikacji wmfdist.exe
Gdy już zdecydowaliśmy co instalujemy, zostaniemy zapytanie o miejsce gdzie chcemy nasz player umieścić. Polecam, inną niż systemowa, partycję - po ponownej instalacji MS Windows odpada instalowanie foo i jego konfiguracja. Co prawda instalacja jest zakończona jednak do pełnej integracji foobar'a z OS należy jeszcze wskazać jakie typy plików będą domyślnie otwierane w foobar2000. Do tego służy program fooassoc.exe
Foto 2: Wygląd programu fooassoc
Odpalamy naszego foo, wita nas ascetyczny interfejs, do którego użytkownicy Winampa nie są przyzwyczajeni. Większość z Was może się w tym momencie zniechęcić, jednak warto przebrnąć przez dalsze punkty tutoriala by zobaczyć końcowy efekt. Warto także przypomnieć, że pod tą skromną białą powłoką drzemie siła, o której Winamp może tylko pomarzyć.
Foto 3: pierwsze spojrzenie na naszego playera
Wstęp | Instalacja | Wygląd foobara | Konfiguracja foobara | Najczęściej zadawane pytania