Trochę teorii

Dostosuj

Trochę teorii

Na początek może nieco teorii o TrackManii, czyli o co wogóle chodzi w tej serii gier. Opiszę pokrótce najpopularniejszą część zatytułowaną Nations oraz. Napiszę też czym różni się jazda na solo od trybu multiplayer, jeśli więc nie masz ochoty czytać informacji mało związanych z samą praktyką, przejdź do następnej podstrony, która zaczyna się od ściągnięcia tej najpopularniejszej, darmowej części TrackManii: Nations.

Każda TrackMania charakteryzuje się przede wszystkim wspólnym startem dla wszystkich jeżdżących. Auta przenikają przez siebie, jednak daje to jeszcze większe powody do emocji. Przed około dwoma laty producent, francuska firma Nadeo udostępniła darmową TrackManię Nations, stworzoną na potrzeby Electronic Sports World Cup. Z samej strony głównej trackmanianations.com (tylko 265 MB!) grę ściągnięto ponad 5 milionów razy! Początkowo jednak Polski nie było wśród 52 państw, w których odbywały się kwalifikacje ESWC 2006. Rok później polskie kwalifikacje wygrał [POL]Bax, zgarniając telewizor plazmowy oraz w pełni opłacony wyjazd do Paryża na finały ESWC.

Jazda odbywa się tylko na jednym środowisku, jednak prędkość, jaką można osiągnąć na stadione jest niesamowita, bo jest to aż 1000 km/h, które jest w stanie wyciągnąć formułka w TMN. Tryb solo oferuje równo sto tras podzielonych na cztery kategorie trudności. Osobiście włączanie map stworzonych przez Nadeo polecam jedynie po to, aby przyzwyczaić się do fizyki jazdy przed wejściem na serwer. Multiplayer to już dużo większe wyzwanie. Aktualnie istnieje około 1400 serwerów na całym świecie, gdzie gracze na okrągło się ścigają. Na każdym serwerze można zdobyć punkty rankingowe. Do wyboru są cztery tryby gry: czasówka, rundy, okrążenia oraz rundy drużynowe. Na początek radziłbym wejść na serwer ze zdecydowanie najłatwiejszym trybem jazdy na czas.

Polska scena TrackManii istnieje od około dwóch lat, czyli od powstania strony tmpl.info i ma się bardzo dobrze. Co chwila odkrywane są nowe talenty, powstają coraz to nowe zespoły, a także organizowane są turnieje i ligi dla polskich trackmaniaków. Nasza reprezentacja brała udział w trzech Nations Cupach organizowanych przez Electronic Torunaments, największy serwis poświęcony turniejom na platformach gier TrackManii od wyjścia na półki sklepowe pierwszej części tejże gry. Odbył się Verizon PlayLinc Tournament, gdzie pula nagród wynosiła 40.000$ oraz Polish Individual TrackMania Cup, również turniej on-line, organizowany wyłącznie dla Polaków, z pulą nagród wynoszącą około 3.000 złotych. Ponadto rozegrano pięć edycji turniejów drużynowych Polish League, z których ostatnie dwie liczyły sobie dwie ligi.

KomentarzeKomentarze

  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

214 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie