Społeczność
Scena jakiejkolwiek gry bez zawodników, turniejów, fanów i rozgłosu nie może istnieć. W przypadku Counter-Strike\'a 1.6 grono ludzi, którzy się nim fascynują jest bardzo duże. Co ciekawe na pytania czemu CS jest tak popularne nieraz trudno odpowiedzieć. Wiele razy \"kanter\" spisywany był na straty, a komentarze w stylu \"jego scena umiera\" pojawiają się na forach w coraz to większej ilości. Na szczęście ostatnio organizacja jednego z największych turniejów w gry komputerowe - Electronic Sports World Cup ogłosiła, iż w 2008 roku jedną z głównych platform będzie Counter-Strike 1.6 i ten fakt na chwilę zamknął usta sceptykom.
Przejdę teraz do tematu podstrony tego artykułu - społeczeństwo. Zacznę od najważniejszych postaci w polskiej scenie. Pierwszą rodziną, którą powinien znać każdy gracz Counter-Strike\'a to rodzina Kubskich. Jej głowa Janusz \'hayabusa\' Kubski kieruje jedna z największych lig na naszej scenie - HLC i serwisem Cybersport.pl, ale o tym później. Jego żona Irena \'yrenka\' Kubska, była aktywnym graczem w czołowej drużynie kobiecej CS, ale teraz gra już tylko dla rozrywki. Ten pan utkwi wam w głowie na dość długi okres czasu - Filip \'neo\' Kubski. Reprezentant jednej z najlepszej drużyny na świecie Counter-Strike\'a 1.6 PGSPokerStrategy.com. Na koncie ma ogromną masę osiągnięć, a w nich między innymi mistrzostwo świata na WCG 2006 we Włoszech. Jego siostra także grywa w \"kantera\".
Przechodząc dalej przedstawie wam organizatorów i adminów największych polskich turniejów. Damian \'CzuK\' Radomski i Mariusz \'Zaix\' Rasch to oni czuwają nad poprawnością chociażby polskich eliminacji do World Cyber Games. Mariusz także jest menadżerem czołowego polskiego klanu - UNITED. Kolejna ważna postać to Rafał Błachowski, organizator Poznań Game Arena, członej DigitalArena. Świetny dyplomata, a ostatnio między innymi dzięki jego zasłudze PGA pozyskało wypływowego sponsora - Bank Zachodni WBK. Na uwagę zasługuje także menadżer zespołu PGSPokerStrategy.com, który od zera poprowadził drużynę na szczyty popularności. Mowa o Philiip \'ryan\' Kasprowicz. W dążeniu do tego pomagał mu obecny menadżer naszego serwisu Marcin \'rr\' Kowalski. Warto wspomnieć o panu Macieju Wasyluku, ponieważ to on zarządza polskim oddziałem największej ligi Electronic Sports Leauge.
Błędem byłoby nie poinformowanie was o serwisach, portalach, forach internetowych, blogach i inne formach przekazywania ludziom wiadomości ze świata e-sportu. Pierwsze miejsce ze względu na popularność, profesjonalność i świetne wykonanie pracy zajmuje serwis gotfrag.com założony w roku 2002. Jest to strona czysto gamingowa, na której znajdziemy wiadomości z 11 najbardziej znanych gier.
Kolejne dwa serwisy prowadzone niestety w języku szwedzkim to fragbite i rakaka.se. Ten pierwszy prowadzony jest już od kilku lat, a liczba jego czytelników jest bardzo duża. Następna strona nazwana rakaka to serwis prowadzony luźnym językiem bez mocniejszego przywiązania się do pracy, ale wiadomości ukazywane się tam są bardzo szybko publikowane i za to cenią go użytkownicy. Jeszcze jeden serwis tym razem prowadzony po angielsku to GGL, na którym oprócz wiadomości e-sportowych zobaczymy recenzje sprzętu i informacje o sprzęcie komputerowym.
Wstęp | Instalacja | Społeczność | Rozgrywki | Strategia | Triki i tipsy | FAQ