Lineage II: Scions of Destiny

Dostosuj

Lineage II: Scions of Destiny

Ósmy lutego na pewno na długo utkwi w pamięci wszystkim wielbicielom sieciowych zmagań w konwencji rpg, najbardziej znane dziecko NCSoft, jednego z najwiekszych światowych potentatów w produkcji geir MMORPG, Lineage II, doczekało się swojego kolejnego, czwartego już dodatku. Chronicle 4: Scions of Destiny, bo tak brzmi jego nazwa, wprowadza do rozgrywki zdecydowanie więcej nowości niż jego wszyscy poprzednicy, całość to około 850 megabajtów nowych lokacji, zadań, przedmiotów i zapowiedź kolejnych długich godzin dobrej zabawy.

Wszystkich najbardziej cieszy fakt, że w przeciwieństwie do poprzedniego rozszerzenia które wprowadzało zmiany dotyczące raczej graczy nisko poziomowych, Scions of Destiny przeznaczony jest raczej dla doświadczonych, wysoko poziomowych postaci. Pierwszą rzucająca się w oczy nowością jest podniesiony o trzy oczka level cap i idące wraz z nimi nowe umiejętności, w które za ciężko zariobione adeny możemy wyposażyć naszego alter-ego. Bardzo łatwo można zauważyć także pojawienie się nowego tytułu - Noblesse.

hide_dot.gifWięcej

Zdobyć go nie jest łatwo, wylevelowanie klasy głównej i conajmniej jednej poboczniej na poziom 75, bo właśnie to nas czeka, jest nie lada wyczynem, pewne jednak jest to, że całość jest warta naszego wysiłku. Skille, w które możemy wyposażyć naszego bohatera po zdobyciu tego tytułu przeznaczone są raczej do rozgrywki Player vs. Player (PvP) - oprócz między innymi zwiększonej ilości zadawanych obrażen w trakcie klanowych walk o zamki, ataków możliwych do wykonania w trakcie jazdy na Striderze czy Wyvernie otrzymujemy także możliwość udziału w The Grand Olympiad. Jest to nic innego jak ogromna arena do walk PvP przeznaczona dla graczy którzy osiągneli już tytuł Noblesse, ale chcą jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w świecie Lineage. Mogą oni zdobyć tytuł Hero, ale tylko w trwających cały miesiąc zmaganiach na wyżej wspomnianej arenie, na których co miesiąc wybieranych będzie 31 najlepszych gladiatorów, którzy otrzymają tytuł Hero. Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie owego statusu? Każda postać Hero otrzymuje specjalną broń, pozwalająca w zależności od jej typu, na używanie przez jej posiadania trzech bądź czterech nowych umiejętności, oprócz tego otrzymamy również między innymi dostęp do tzw. global-chata, dzięki któremu przez jedno kliknięcie będziemy mogli wysłać wiadomość do każdego będącego aktualnie online gracza.


Mocną stroną Scions of Destiny są także lokacje - do dyspozycji mamy spory kawałek nowego terenu, składają się na niego między innymi dwa całkowicie nowe miasta znane jako Rune i Goddard, będace pod kontrolą The Goddard Castle, zbudowanego w górach zamczyska, które już niedługo przeistoczy się w miejsce naprawdę wielkich i dynamiczych bitw PvP. Niedaleko od Goddard znajduje się The Forge of the Gods, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Kuźnię Bogów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że teren ten zamieszkuje Valakas, smok będący w tym momencie najbardziej wymagającym przeciwnikiem w grze, słowa developerów - mamy nadzieję że przed ukazaniem się kolejnego dodatku ktoś zdoła się go pozbyć - mówią same za siebie i oprócz kłopotów zwiastują także masę świetnej zabawy w postaci ogromnych, wieloosobywch rajdów.


Wyżej wspomniane zmiany to tylko mała część wprowadzonych przez ekipę NCSoft nowości, oprócz wspomnianych wcześniej pojawiło się także wiele questów, zarówno dla całej gildii jak i pojedyńczego gracza, nowy system craftingu czy całkiem odmieniony sposób łowienia. Cały dodatek został bardzo dokładnie opisany na oficjalnej stronie Lineage II, z której też za darmo można ściągnąć owe rozszerzenie, do czego wszystkich gorąco zachęcam.

lineage2.com

KomentarzeKomentarze

  • 1
  • 2
  • kai

    #0 | camon

    2006-02-15 20:51:19

    hahahhaha czyli non stop bedziecie pisac o latkach... o latkach mozna sie dowiedziec na glownej stronie gry :P a z tego co wiem w GW wlasnie najwiekszy naklad zrobili na PvP, tak samo jak w RYL...
    + Jakieś recenzje poszczególnych gier i serwerów - czytaj: \"+ Jakieś recenzje poszczególnych gier i serwerów(pirackich)\" :P

    PS: wkoncu nacisnoles ten malutki \"battonik\" :)
  • cow.sndstrm

    #0 | cOw.

    2006-02-15 20:51:22

    ej moglbys wyjasnij jak co z tym ryl? :) bow idze ze fajna gierka tylko ze ja niepotrafie taijwfanskiego ^^ jak cos masz gg w profilu :> HELP! :P
  • kai

    #0 | camon

    2006-02-15 20:52:55

    wiem co to jest pvp bo gram w gry mmorpg :P to co jezeli chodzi o ta rywalizacje, masz zamiar pisac o bitwach gildii albo poszczegolnych graczy ?
  • kai

    #0 | camon

    2006-02-15 20:54:56

    hehehe tez na poczatku mialem problemy :D ale gralo sie w bete :)
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-15 21:17:32

    nie, ale rzeczy chociazby jak info o betach/wiadomosci nt tak obiecujacych tytulow jak np DDO czy PotBS napewno kogos zainteresuja.
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-15 21:39:39

    afaik to nie taijwfanski (?) tylko majezyjski, anyway nie wiem po co sie meczysz - sciagnij wersje US.
  • Mr.Dedek

    #0 | Dedek

    2006-02-15 22:41:48

    L2 jest platne... ale prywatne servvery darmowe.. ;PP
  • YoGi

    #0 | YoGi

    2006-02-16 01:42:39

    spoko giera - chyba czas wrocic do niej :)
  • wilgotna pela

    #0 | pela

    2006-02-16 01:48:54

    bez sensu jest takie szykanowanie. a warsaw to esports? newsy byly i nikt sie nie czepial. troche tolerancji. zawsze to mila odskocznia od np kuejka - z ktorym pomimo siwych wlosow nie mam zamiaru sie rozstac.

    jezeli komus przeszkadza niech nie czyta.

    btw. gra ktos w eve?
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 02:08:01

    kumpel gra i bardzo zachwala, ale dopoki nie skoncze katowac wowa za nic nowego sie nie zabieram =p
  • El-Mo

    #0 | El-Mo

    2006-02-16 10:14:29

    Z tego co pamiętam to Lineage 2 był w głosowaniu na gry do WCG, wiem mnie też to dziwi ale fakt faktem mmorpg są grane w jakiś tam sposób na lan-ach i turniejach =)
  • El-Mo

    #0 | El-Mo

    2006-02-16 10:17:07

    skończe? a w mmorpg jest jakis \'koniec\'? nabijasz bezsensownie level do czasy aż odkryjesz że to się nie kończy i nie ma większego sensu =P
  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-16 10:34:25

    L2 to nuudy... slamazarne pvp...moby stojace i czekajace az je zabijesz i 3 skile na krzyz ktorych uzywasz do walki...

    a gra sie w to u nas tylko i wylacznie dlatego ze sa \"prywatne\" servery.

    syf

    ps. jedynie grafika przemawia na korzysc tej gry bo jest bardzo ladna
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 12:43:53

    skoncze = nabije max rank, rep tam gdzie chce, zdobede wymarzony gear i zrobie wszystko co jest do jest do zrobienia co zajmie mi jeszcze conajmniej kilka miesiecy, a wkrotce wychodzi Burning Crusade wiec na koniec sie nie zapowiada =p Wiekszosc _konczy_ gdy calosc poprostu przestaje ich bawic, ale po jakims czasie wracaja i zakladaja alta, od tej gry nie mozna sie oderwac =p
  • aird

    #0 | aird

    2006-02-16 12:45:30

    LOL, jakie 3 skille??
    Po 1 przyklad. SpellHowlerem mam okolo 20aktywnych i kilkanascie pasywnych.
    Po 2 dlaczego niby pvp jest slamazarne?
    I po 3 sa dwa typy mobow - pasywne i agresywne.
    Chyba nie grales w to zbyt dlugo albo piszesz to, co gdzies uslyszales.
    Ja klikam od 3 lat na serwerach prywatnych i nie bede porownywal tej giery do WOW itd. Jest inna, jest swietna i niestety uzaleznia ;).
    Niestety na serwerach oficjalnych sa ogromne problemy z botami delevelujacymi dwarfy i nie ma sie co dziwic, ze ludzie wybieraja serwery prywatne(na wypuszczonym kiedys C1 z elementami C3).
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 12:53:47

    L2 to nuudy... slamazarne pvp...moby stojace i czekajace az je zabijesz i 3 skile na krzyz ktorych uzywasz do walki...

    mam wrazenie, ze z \'wlasciwym\' serwerem nie miales jeszcze stycznosci, a w takim razie jak mozesz oceniac gre skoro grales w wersje na maxa okrojna, ktora badz co badz nie zawiera wiecej niz 20% contentu. To tak jakbys napisal recenzje gry po 5 minutowej zabawie w wersji demo oO

    a gra sie w to u nas tylko i wylacznie dlatego ze sa \"prywatne\" servery.

    Nie do konca, naprawde duzo \'naszych\' gra na serwerach NCSoft, to ze ktos ma \'angielski\' nick, albo w brakuje w nim (w nicku) koncowki _PL wcale nie znaczy ze dana osoba nie jest z pl ;]
  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-16 14:58:31

    1. sry ale skilli pasywnych raczej sie nie bierze pod uwage bo one dzialaja czy chcesz czy nie...
    2.jest slamazarne dlatego ze podbiegasz i tluczesz az ktorys pierwszy padnie... no chyba ze lucznik bedzie uciekal albo sps...
    3. buhaha chyba nie zrozumiales o czym mowie moby aggro ta takie ktore cie zaatakuja jesli za blisko podejdziesz, ja mam na mysli to ze wlazisz na pole z mobami i praktycznie moby te stoja i czekaja az do nich podejdziesz, nie przemieszczaja sie za bardzo, no czasami im sie zdazy zrobic dwa kroki...

    dlugo to pojecie wzgledne, gralem w L2 okolo 2 lat i owszem na serwerze pirackim i uwazam ze pod wzgledem rpg\'owania gra jest do dupy..L2 to czysty grind (spedzasz 5 godzin na polu z mobami zeby lvl dobic) nudy i tyle

    jesli chodzi o pvp to tylko GW, a jesli chodzi o rpg to tylko WoW chociaz i tak nawet wow ma lepsze pvp niz l2.
  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-16 15:04:41

    nie wiem co masz na mysli piszac z wlasciwym, ale jesli masz na mysli oficjalne servery to owszem nie gralem na takich, natomiast wiem ze sama mechanika gry jest mierna i to mi wystraczy niewazne czy doloza 10 subklas czy kolejne itemy.

    owszem kiedy z ta gra mialem stycznosc po raz pierwszy uwazalem ze jest super extra i wogole nic lepszego nie ma, jednak teraz uwazam ze jest poprostu uboga... mozna od niej co najwyzej zaczac swoja przygode z mmorpg\'ami.


    nie rozumiem o co ci chodzilo z nikami, ale napewno wiem z w stosunku do innych gier polakow na oficjalnych serwerach jest moze w stosunku 1 do 20

    btw dodawania PL do nika uwazam za dosc marny pomysl


    to wszytsko to oczywiscie moje wlasne zdanie i pewnie bedziesz sie teraz rzucal i bronil L2 bo sie nim zajarales jakos mocno, ale to juz twoja sprawa. pozdrawiam

    ps. raz jeszcze powiem tylko ze jedyne co przemawia za L2 to grafika
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 15:25:28

    Przyznajesz ze nie grales na offi, ale ciagle oceniasz okrojona/biedna/demo werske gry. Linejdza bronic nie bede, wolalbym wrecz zeby go w ogole nie istnial, prawie caly moj klan gra przez co gramy tylko ~3-4 klanowki/tydzien =p

    Koncowka _Pl przy nicku jest faktycznie glupia, agree, ale chodzilo mi o to, ze wielu ludzi poprostu nie afiszuje sie ze swoja narodowoscia, wiele razy bylo tak (i nie mowie tu tylko o L2), ze rozmawialem z ludzmi z pl po angielsku nawet nie podejrzewajac ze moga byc moimi rodakami; wbrew pozorom polaczkow jest pelno w kazdym platnym mmo, trust me;]

    Co do grafiki to akurat dla mnie possysa i nie zacheca do gry, ale to juz kwestia gustu =p

  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 15:28:23

    Co do pvp sie nie zgodze, w linejdzu jest ciekawiej, mozesz np lootowac ofiare, zreszta L2 castle seige > nudne WoW BG.
  • miks

    #0 | miks

    2006-02-16 18:22:22

    imo wiecej newsow o mmorpg : [
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 19:16:42

    /agree =p
  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-16 21:18:10

    no oceniam tylko potym bo rzeczywiscie na offa mi szkoda kasy bylo, jednak nie sadze zeby roznica byla jakas 100%, mimo wszystko heh zostawmy ten temat bo nie twierdze ze L2 to gra w ktora nie nazlezy grac wrecz przeciwnie kazdy fan mmorpg powinien ja zobaczyc.

    jak to powiedziales kwestia gustu i ta kwestia gustu jest wszystko, ja jednak po pewnym czasie doszedlem do wniosku, ze to nie to jednak.

    pomimo tego za wowa bule abonament i nie zaluje :P


  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-16 21:20:48

    BG nie jest takie nudne jesli gra sie ze znajomymi, ale masz racje siege sa bardzo dobrym pomyslem z jednym ale... moga zepsuc ekonomie na severze, mimo wszystko dobrze rozwiazane napewno dodaja duzo uroku.

    z tego co gdzies tam wyczytalem cos podobnego do siege ma byc kiedys tam byc moze wprowadzone w wowie...wiec nie wsyztsko stracone jeszcze :]

    no i jednak wedlug mnie kolejnosc:

    wow>l2>gw
  • snup

    #0 | yeah yeah yeahs

    2006-02-16 21:33:27

    w wowie to chce housing a nie castle seiges =p

    darkfall > wow > biosfear > ddo > gw/l2 > all > tibia :D
  • blacktyger

    #0 | blacktyger

    2006-02-17 08:03:23

    Mechanika gry na prv to C1, mechanika na offi to C4 czyli jakies 4 lata do przodu. Nie wiesz - stfu k?
  • b3D

    #0 | b3d

    2006-02-17 10:20:27

    buhaha idz precz...
  • fenik

    #0 | Edek K.

    2006-02-18 02:23:10

    hmmm ja tez gram na l2p. moze jakiegos spara na arenie ^^ ?
  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
  • 1
  • 2
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3960 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2025

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie