Legenda powraca: Blue!

Dostosuj

Legenda powraca: Blue!

Każda dziedzina życia związana z społeczeństem ma swoje legendy. Można wyróżnić wybitnych architektów, sportsmenów, polityków, czy też odkrywców i badaczy. Wszyscy Ci ludzie, do których wracają historycy, wspominają pisarze i naukowcy, zostali wpisani w karty historii świata. Również w eSporcie mamy do czynienia z wielkimi osobistościami, które noszą miano żywych legend. Bo kto związany z gamingiem w końcu nie kojarzy takich cybernetycznych imion, jak Thresh, Fatal1ty, BoXer, HeatoN, ZeRo4 LakermaN, Cooller czy też GitzZ. Rzadko jednak się zdarza się tak, aby jakaś wybitna jednostka po latach przerwy wróciła do tego co kocha. Tak było w przypadku Thresha i niestety, jak na razie, tak jest w przypadku ZeRo4. Co nie znaczy oczywiście, że każdy zmienia na zawsze swoją życiową pasję.

Jedna z najbarwniejszych eminencji Quake'a 3 i Quake'a 2 powraca do gry, tym razem w już 4 odsłonie wstrząsu. Nie będzie tu jednak mowy o Kurcie "Immortal" Shimidzie, który również powrócił do aktywności. Chodzi bowiem o Henrika "Blue" Björka, żywą ikonę z dawnych lat jego świetności. To on jako pierwszy pokonał w oficjalnym meczu Q3 Johnatana "Fatal1ty" Wendela podczas pamiętnego, wielkiego finału CPL w Azji. Po tym wydarzeniu spłynęły po nim laury i zachwyt ówczesnej sceny. Również on w oficjalnej grze wykonał jako pierwszy potrójny mid-air rocket, co zostało zapamiętane po dziś dzień. Henrika można scharakteryzować jako czysty talent; nigdy nie potrzebował dużo treningów do osiągnięcia tryumfu. Należał do równie legendarnego klanu All Stars u boku takich wielkich osobistości jak LakermaN, DOOMer, proZaC.

hide_dot.gifNiektóre osiągnięcia se.gif Blue


  • CPL Asia
  • BattleTop UK
  • BattleTop LA
  • BarrysWorld EuroCup
  • European Duel League
  • EuroCup 3
  • 5. RazerCPL


Swoje złote dni ten Szwed miał również w Quake'u 2, gdzie miał status określany jako "God-like". Blue po barwnej przygodzie z wstrząsami przerzucił się na CS'a do klanu Schroet Kommando, który do dziś stanowi jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wszystko jednak nie trwało za długo i działo się dość dawno temu, stąd też nowi młodzi eSportowcy mogą nie znać jego historii. Jednakże Henrik powraca i zobaczymy jego grę już w tym EuroCupie. Okazało się, że Vicious nie może brać udziału w zabawie z przyczyn osobistych. Zastąpi go właśnie ta szwedzka legenda. Co przyniesie przyszłość? Czy powtórzy sukces? Czy lata nieobecności w światku Quake'a wpłyną na jego grę i osobę negatywnie? A może faktycznie jest on prawdziwym dowódem czystego talentu? Wszystkiego dowiemy się już niebawem. Blue is back i miejmy nadzieję, że na dobre!

Źródła własne; ClanBase

KomentarzeKomentarze

  • Mav9l1ty

    #0 | Mav_

    2006-05-03 01:20:26

    wow, aż mnie zatkało =o

    ALE... Nie zrozumnie mnie źle - Blue to jeden z idolów mojego lamerstwa. Kochałem jego grę a ten potrójny mid-air to chyba akcja przy której moja szczęka była na biurku najdłużej ever. Ale jednak nie podoba mi się decyzja od razu wrzucać go do EC. Mam nadzieję, że się mylę, bo po prostu ze względu na wspomnienia mam nadzieję, że będzie sobie radził świetnie, ale bądźmy realistami. Legendy q1 czy q2, które parę lat temu całkowicie porzuciły E-Sport i teraz do niego powracające radzą sobie bardzo słabo. Immortal czy Sujoy mogą być tutaj dobrym przykładem. E-Sport jest chyba trochę za młody, żeby uważać to co przed chwilą opisałem za zasadę i jestem prawie pewien, że jeszcze będą ludzie, którzy mojemu stwierdzeniu zaprzeczą i mam nadzieję, że Blue będzie właśnie jedną z nich... but I just don\'t see it coming.

    OK, nie znam sytuacji na serwerach q4, bo z racji matury, która notabene zaczyna mi się za niecałe 32 godziny po prostu w niego nie gram i może już coś pokazał czym sobie zasłużył na ten invite, ale jednak dalej zostaję przy swoim, że pewnie znalazłoby się w Europie kilku graczy, którzy umieliby pokazać więcej w tej edycji EC niż Blue.
  • spec_u

    #0 | spec_u

    2006-05-03 01:26:37

    \"bo z racji matury, która notabene zaczyna mi się za niecałe 32 godziny\" - to żeś mi teraz qr** przypowmniał szarą rzeczywistość ;- DDD ide spać, bo jutro duuużo nauki ... ;- )
  • twoonesix

    #0 | freak > elies :(

    2006-05-03 02:21:54

    etam, bez sensu :) daj sobie juz na luz.
  • twoonesix

    #0 | freak > elies :(

    2006-05-03 02:22:34

    koleś był w q2 zajebisty :)
  • SKY`General

    #0 | Generall

    2006-05-03 05:40:51

    \" potrójny mid-air to \"

    Co to jest ten mid air? Da sie to jakos porownac do pilki noznej? ^^
  • grzEs

    #0 | grzEs

    2006-05-03 08:03:43

    Tak, podbijasz zawodnika przeciwnej drużyny piłką w powietrzu (w tym wypadku 3 razy) :D
  • d00mer

    #0 | d00mer

    2006-05-03 08:21:52

    I wygląda to po prostu niesamowicie i jest to bardzo trudne do zrobienia i zazwyczaj to fart jest ;)
  • Xsi

    #0 | Xsi

    2006-05-03 09:44:46

    omfg kurna, jeszcze Laker i bedzie calkiem zajebioza :D
  • Bezołowiowy

    #0 | matisyaho

    2006-05-03 09:57:04

    zobaczymy czy powymiata:)
  • El-Mo

    #0 | El-Mo

    2006-05-03 10:19:41

    Clip Quake i aż się łezka w oku kręci =)
  • kaboom

    #0 | kaboom

    2006-05-03 10:29:59

    trafienie gościa rakietą (lub granatem) w lecącego w powietrzu, o ile podwójne trafienie na jakiejs wyskoczni jest dosyć łatwe (tzn zdarza się także mniej utytułowanym graczom - np mnie :D) to już potrójny mid air to jest wielka sztuka
  • kaboom

    #0 | kaboom

    2006-05-03 10:30:23

    o kurde, zapomniałem że taki blue wogóle był :)
  • GogettO

    #0 | GogettO

    2006-05-03 10:37:12

    no niezle ;) ciekawe jak dlugo bedzie mu sie chcialo bawic w q4 ;)
    Ja to bym chcial aby proZaC zaczął grac w nowe roboty ;)
  • Grmx

    #0 | OFF @ Grumx

    2006-05-03 11:09:01

    czy on przypadkiem nie gral w qw ? bo był jakies EID.Blue... i był sredniawkowY ;]
  • Teoś

    #0 | teo ;-D

    2006-05-03 11:40:03

    wow ;-D.
  • PiWo5z

    #0 | piwoszeq

    2006-05-03 12:27:04

    podbijasz typa pilka... potem jak jest w powietrzu jeszcze go z tej pilki naparzasz :ASD
  • Hakan

    #0 | Hakan

    2006-05-03 12:37:37

    I\'m blue da ba dee da ba die...

    I have a blue house with a blue window.
    Blue is the colour of all that I wear.
    Blue are the streets and all the trees are too.
    I have a girlfriend and she is so blue.
    Blue are the people here that walk around,
    Blue like my corvette, it\'s standing outside.
    Blue are the words I say and what I think.
    Blue are the feelings that live inside me.

    EIFFEL 65 :)
  • SweepeR

    #0 | SweepeR

    2006-05-03 13:18:10

    Pogloski o tym, ze Blue wraca do gry juz od jakiegos miesiaca chodzily po necie. Socrates w jakims wywiadzie albo w jakims blogu napisal, ze jak byl w Szwecji to spotykal pare razy na serwerach \"legende\", nie pisal dokladnie o kogo chodzilo, ale mozna sie bylo domyslic, ze o Blue.

    Wydaje mi sie, ze da sobie gosc rade ;) Nawet jesli nie, to przynajmniej bedzie na co popatrzec i czym sie poekscytowac.
  • Nas1R

    #0 | cmx

    2006-05-03 15:27:33

    hehe, gl Blue :)
  • Linkin

    #0 | Carnivale-

    2006-05-03 20:00:26

    a proZaC gra?
  • voodoo|norad

    #0 | voodoo|norad

    2006-05-03 20:03:57

    Jak będzie okazje to Cie z nim ustawie ;-D
  • tofu

    #0 | tof

    2006-05-03 20:38:14

    no zesz... !
    zdeko mnie przytkalo-pamietam doskonale mecze blue vs ktokolwie na t4...
    W pewnym momencie nie bylo bata na niego na \'\'zawietrznej\'\' - stare dobre czasy...
  • Xsi

    #0 | Xsi

    2006-05-03 23:34:22

    a co ty sie mnie pytasz? :D
  • Linkin

    #0 | Carnivale-

    2006-05-04 01:12:30

    moze wiesz.. ;P
  • AjS

    #0 | ajss

    2006-05-04 02:01:54

    bo ten diabeł ze mną nie gral na t4 po lanie ; DDDD

    joke...
  • tofu

    #0 | tof

    2006-05-04 12:27:14

    po lanie czy lanie ;) ?
  • freak

    #0 | freak

    2006-05-04 14:07:59

    A to ci niespodziewajka! Zdaje się, że w Painkillera też miał grać...
  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4897 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2025

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie