Co dalej?

Dostosuj

Co dalej?

Jeśli jednak gra przez sieć nam nieodpowiada, zawsze istnieje alternatywa. Jest nią serwis zajmujący się trasami dla wszystkich czterech wydanych TrackManii, TM-Exchange. Dla opisywanej TMN znaleźć już można ponad 120 tys. tras, które można grupować na 20 sposobów. Strona oferuje zapisywanie swoich dzieł wraz z małymi screenami, zapisywanie najlepszych powtórek, nagradzanie i komentowanie tras oraz porównywanie się z innymi graczami, korzystającymi z serwisu. Wystarczy się tylko zarejestrować, oczywiście za darmo. Ściągniętą trasę zapisujemy w katalogu z grą, w następujących folderach: Game Data, Tracks, Challenges, Downloaded. W grze otwieramy trasę podobnie, wchodząć w zakładkę Solo. Identycznie jest z powtórkami – z tym, że zamiast Challenges, pakujemy plik do folderu Replays, Downloaded.

To jednak nie wszystko, co oferuje TrackMania. Do wyboru zostały nam jeszcze cztery zakładki: Gorące krzesło, Edytor, Profil oraz LAN. Co do tego ostatniego, chyba nie ma wątpliwości, jak grać. Przejdźmy może do gorących krzeseł. Przed komputerem może usiąść aż ośmiu graczy, którzy mają możliwość ścigania się na zmianę na trasach ściągniętych z Internetu, stworzonych przez producenta oraz stworzonych przez samych siebie. Jak więc tworzyć swoje mapy?

Służy do tego edytor. Klikając w Nową trasę do wyboru mamy ponad sto elementów oraz Media Tracker służący do robienia filmików, Intro oraz Outro trasy, zmian kamer oraz wiele wiele innych. Stworzona trasa powinna być przede wszystkim płynna. Mam tu na myśli odpowiednio dopasowane zakręty, bez nagłych zawrotów akcji, czy miejsc, w których trzeba główkować, gdzie jechać. Przycisk Wczytaj trasę służy na przykład do podpatrywania tras, które nam zaimponowały, czy poprostu skopiowanie czyjegoś toru. Przed tym jednak autorzy mogą się zabezpieczyć, chroniąc swoje działa hasłem. W edytorze można również malować swoje samochody, by następnie wyruszyć nimi do sieci. Powtórki służą przede wszystkim do porównywania swoich powtórek z najlepszymi czasami, patrząc na wykonywane przez siebie błędy na danej trasie. Aby odtworzyć dwie lub więcej powtórek, wystarczy zaznaczyć wybrane pozycje oraz kliknąć OK.

W Profilu ustawiamy swój nick, utorzyć możemy kolejne konto lub zmieniamy skórkę naszego auta. Po kliknięciu na „Zaawansowane” istenieje możliwość zmiany przycisków jazdy oraz kilka opcji internetowych. Gotowi do jazdy, możemy brać się bezproblemowo za jazdę przez sieć. Wchodząc na serwer ukażą się nam auta rywali, a po wciśnięciu TAB zobaczyć można wyniki na danej mapie, narodowości oraz avatary wszystkich przeybywającym nań graczy. Aby pisać na czacie, wystarczy wciśnąc spację, tekst pojawi się w lewym dolnym rogu.

KomentarzeKomentarze

  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4375 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2025

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie