Testy myszek
Czas na testy...
Jako, że zebrałem kilka myszek do zabawy na tym padzie, testy podzieliłem na dwie części. W pierwszej są krótkie testy różnych myszek, od tanich optyków, po przez starsze modele do najnowszych. Miało to na celu zobaczyć czy myszki nie gubią się na podkładce. Sprawdzałem to za pomocą Painta - gdzie pierw małowałem spiralę sprawdzając czy jest okrągła, a nie kańciasta, a następnie robiłem szybkie poziome V aby zobaczyć czy nie występuje efekt tzw. negatywnej akceleracji. Polega to na tym, iż sensor myszy majacy odczytać dużą ilość powierzchni (ruch ręką był bardzo szybki) nie jest w stanie przetworzyć i przesłac tak dużej ilości danych i kursor myszy zwalnia. Najszybciej efekt ten uzyskać można jak się zmniejszy czułość myszy. Tak naprawdę efekt negatywnej akceleracji zależy głównie od myszy, ale powierzchnia też może mieć wpływ. Jak mysz nie będzie sobie radzić na S&S - to najszybciej na tym wyjdzie. Oczywiście oprócz tych dwóch mini-testów, używałem myszy w środowisky windowsa i grach. Jednak, że większość myszek była pożyczona - to testy były nie długie i miały na celu odpowiedzieć, czy dany gryzoń ma problemy ze Steelpadem.
W drugiej części jest właściwe testowanie. Bawiłem się ponad tydzień moim Logitechem MX 510, zarówo w windowsie jak i grach. W tej części znajdują się moje wrażenia, spostrzeżenia z użytkowania pada.
Aby zobaczyć jak sprawowała się poszczególna myszka - wystaczy kliknąć na link.
Samsung Optical Mouse OMGB30B
Najtańsza myszka w teście - cena ok 50 zł. Opis też, krótki - 400 DPI, energonomiczny kształt. Myszkę reklamują, że może pracować prawie na każdej powierzchni - więc powinna tym bardziej na Steelpadzie.
Spirala wyszła troche kanciasta, można zaliczyć, ale test V mysz oblała. Widać, że to nie ta technologia i że przyczyna tkwi w myszcze, a nie w S&S, gdyż na stole też z V miała problemy. Grać nie miałem jak - ale nie sądze aby dobrze się grało. Wniosek jest taki - że myszka za 50 zł i profesjonalna podkładka - to pomyłka.
IE 3.0a
Myszka MS, poprzedniej generacji, często wybierana przez graczy.
Jak widać na screenach - testy zakończone pomyślnie. Podczas grania, nie widać było żadnych oznak problemów.
Ślizgacze są 4 i standardowe padsufersy będą pasować.
Tu zaś widać jak można rozwiązać problem z kablem. Twórcą jest JuiCe.
MS Wireless Optical Mouse 2.0
Jedyna bezprzewodowa mysz w teście. Nie chciałem bezprzewodowych, aby było sprawiedliwie - wszystkie na kablu, ale z braku myszek z sensorami MS - wypadło na tą. Jest to najnowszy sensor ze stajni MS, mysz ma 800 DPI, jest radiowa i ma kółko TWT.
Wszystkie testy ok, grało się równie dobrze.
Logitech Dual Optical
Przed MX'ami był to szlagier Logitecha. Mysz miała dość innowacyjny, profilowany kształt, biorąc pod uwagę kiedy była premiera. Mysz ma dwa sensory 800 DPI - ale dane są odczytywane tylko z jednego, sterownik wybiera z którego w daym momencie jest lepszy odczyt.
Jak widać - testy OK. Podczas grania nie zauważyłem żadnych problemów.
Jedynie co w Dualu może sprawiać problem - to stópki - mają nietypowy kształt i nie pasują do padsufersów.
MX 300
Najprostrzy model nowej serii myszek Logitecha. Nowy sensor MX w obudowie popularnego Pilota.
Testy zdane pomyślnie. Gra się również bez problemowo.
MX 310
Następca MX 300. Zmieniono jedynie obudowę, aby mysz była podobna do MX 500/700.
Testy jak w MX 300 - wszystko OK. W grach też bez problemu.
MX 500
Flagowy, były już obecnie, przewodowy model z serii MX. Sensor taki sam jak w poprzednich MX'ach.
Testy bez problemu - w grach też.
MX 510 Red
Następca MX 500 - w przeciwieństwie do poprzednich MX'ów ma lepszy sensor i znacznie wydajniejszy przepływ danych.
Testy zdane. Więcej wrażeń z korzystania w daleszej części recenzji - była to główna myszka na jakiej testowałem S&S.