Test XC - 80 AlCu

Dostosuj

Test XC - 80 AlCu

Na deser zostawiłem sobie model XC-80 AlCu. Jest to wiatraczek wykonany z miedzi oraz aluminium czyli połączenie dwóch poprzednich modeli. Teoretycznie ma on być lepszy od Al., ale gorszy niż Cu. Czy jest tak w rzeczywistości sprawdziłem osobiście. Otwarłem więc ostatnie pudełeczko, które było koloru zielonego. Znalazłem w nim identyczne elementy jak w modelu Cu + oczywiście samo główne urządzenie.

hide_dot.gifPentagram XC-80Al







Musze przyznać ze dwu kolor nie przypadł mi do gustu no ale kto tam będzie zaglądać w środek obudowy. Ważne by wiało i świeciło. Po raz kolejny miałem kłopoty z zamontowaniem chłodzenia. Myślałem, że trening czyni mistrza, ale jednak okazało się, że tak nie jest. Dzięki temu jednak odkryłem najlepszą metodę montażową. Należy bowiem wylać całą pastę termoprzewodzącą na wentylator od spodu plus na procesor. Uzyskujemy w ten sposób efekt przyklejenia i nasze urządzenie jest nieco stabilniejsze podczas montażu. Gdy już uporałem się z tym postanowiłem przykleić radiatory zamontować kartę w komputerze.



Gdy już mój Microsoft Windows włączył się natychmiast skontrolowałem temperaturę. Wynosiła ona w tym momencie 37 stopni. Jak więc widać jest to temperatura pomiędzy modelami Cu, a Al. Następnie przyszła pora na rozgrzewkę. Jak zawsze włączyłem muzyczkę i surfowałem po internecie. Po godzinie takiej pracy termometr wskazał 44-45 stopni. Jest to więc znacznie mniej niż w przypadku standardowego chłodzenie. Po tym teście przyszła pora na prawdziwą jazdę. Oto wyniki testów:

hide_dot.gifWyniki Szczegółowe

Test
Pentagram FreeZone XC-80 CU
Program / Temp.
Procesora/Otoczenia
Wyjściowa:
Końcowa:
Po Podrasowaniu:
Wymiary
40, 30
47, 35
48, 35
Radiator
40, 31
52, 4052, 41
Masa
40, 32
54, 4155, 42
Łożyskowanie
40, 31
50, 3951, 40
Zasilanie
40, 30
56, 4256, 42


Jak się okazało temperatury w stosunku do najlepszego modelu XC-80 są porównywalne. Różnice wynosiły od 1-3 stopni, a więc były raczej nieznaczne. Poziom natężenia hałasu identyczny. Moje ucho nie wychwyciło żadnych różnic. Podczas podkręcania temperatura w normie.



Oczywiście różnice te będą tym większe im lepszy model (czyt. Więcej wytwarzanego ciepła) będziemy posiadać. Użytkownikom 6600GT oraz odpowiednikom firmy ATI, a więc rodzinie 9800Pro oraz modelom słabszym od X700 polecam ten wiatraczek w 100%. Pozwoli on wykrzesać z kart cały ukryty potencjał zachowując przy tym optymalną temperaturę.





Wstęp | Dane Techniczne | Pierwsze wrażenie | XC-80 Cu - Test | XC-80 Al - Test | XC-80 AlCu - Test | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1035 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2025

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.