QuakeCon 2005 - Kwalifikacje
Już jutro rozpoczną się kwalifikacje do turnieju QuakeCon Enemy Territory Championship 2005! Przypomnijmy, że finał tych rozgrywek zostanie rozegrany pomiędzy 11 a 14 sierpnia w hotelu Gaylord Texan Resort, położonym w okolicach Dallas w USA. Do kwalifikacji zostało przyjętych 61 drużyn z całego świata, którę będą rywalizować o dojście do turnieju głównego. Zapowiada się niezwykle zacięta walka, jednak moim zdaniem zdecydowanie nieuczciwa, gdyż drużyny ze Stanów Zjednoczonych mają ogromną przewagę nad resztą świata, ale o tym już za chwilę.
Zacznijmy jednak od tego, że do kwalifikacji zostały przyjęte cztery polskie drużyny, a mianowicie .dot (Highbot), exposed, Fear Factory oraz senseless-esports (Essence). Wystąpią jednak jedynie trzy z nich, gdyż jak wiemy, Team Exposed zrezygnowało jakiś czas temu z gry w Enemy Territory, tak więc albo ktoś ich zastąpi albo ich rywale dostaną po prostu walkowera i przejdą do kolejnej rundy. Z kolei spośród pozostałych polskich klanów jestem pewny, że dwie ekipy bez problemu powinny wygrać pierwsze spotkanie. Nie wierzę jednak w to, że wszystkie trzy drużyny zdołają pokonać swoich rywali, chociaż oczywiście im tego życzę i mam nadzieję, że się myliłem pisząc te słowa.Kilka pytań do...
FF-Mroza

Naszym rywalem w pierwszej rundzie będzie amerykański klan Bukkake_1, niezbyt wymagający przeciwnik, ale niestety w drugiej rundzie prawdopodobnie będziemy musieli zmierzyć się z jednym z najlepszych klanów zza oceanu, a mianowicie z United 5, będzie ciężko.
Zamierzacie się więc specjalnie do tego meczu przygotowywać?
Oczywiscie, mapy na których zmierzymy się z u5 to Supplydepot i Battery, mapy dosyć dobrze opanowane przez nasz klan, planujemy mocne treningi. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że nie mamy szóstego zawodnika w związku z wyjazdem naszego podstawowego gracza - kermita na wakacje...
Właśnie miałem o to spytać. Widziałem na waszym kanale, że poszukujecie Medyka, czy macie już kogoś konkretnego na myśli i co możecie takiej osobie zaoferować?
Ostatnio na scenie ciężko o dobrego gracza, w związku z przerwą wakacyjną itp, więc chętnych jest niewiele, ale każdemu chętnemu możemy zaoferować doskonały sposób na zmarnowanie wakacji i ewentualny wylot do Dallas.
Jak oceniasz szanse innych polskich klanów, głównie senseless-esports?
Jeśli my mieliśmy lekki niefart w losowaniu przeciwników, to sE miało porządnego pecha, trafienie na mistrzów Europy - u96d już w drugiej rundzie eliminacji prawdopodobnie przekreśla ich szanse, ale mam nadzieję, że po ostatnich zmianach składowych zarówno w sE jak i u96d, nasi rodacy mają szansę na wygraną, oczywiście życzę im powodzenia.
sE'Tsunamiego

Pierwszy raz słyszę o tej drużynie , nie mam zdania na ich temat, wiem tyle, że naszym rywalem będą pingi a nie sam klan.
To jest właśnie największy minus tych rozgrywek. Jeśli jednak udałoby się wam pokonać Perfekt, to w drugiej rundzie spotkacie się z u96d. Jak nastawiacie się do tego meczu?
u96d jest napewno jednym z faworytów QCon, więc będzie bardzo ciężko, w końcu wygrali EC, napewno będziemy walczyć i próbować wygrać ten mecz, ale faworytami nie będziemy.
Zamierzacie się specjalnie przygotowywać do tego turnieju? Mam na myśli więcej treningów, nowe taktyki itp.
Gramy caly czas 3 razy w tygodniu i nie mamy zamiaru raczej grać więcej, szczególnie, że większosc z nas ma już wakacje; wzmocniliśmy skład nowymi graczami i ciągle kombinujemy z nowymi taktykami.
Jak oceniasz szanse innych polskich klanów, głównie Fear Factory?
Myślę. że FF podobnie jak my będą mieli problemy raczej z pingiem a nie z przeciwnikiem. Pierwszą rundę powinni przejść bez problemu, w drugiej mają grać z jednym z silniejszych klanow USA, wiec różnica pingów może się dla nich źle skończyc, ale mam nadzieję, że uda im się wygrac =]
Natomiast czołówka europejska, czyli drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca w EuroCup XI dostały się od razu do drugiej rundy kwalifikacji. Mam tutaj oczywiście na myśli takie klany jak









Na początku napisałem, że rywalizacja w kwalifikacjach jest nieuczciwa, gdyż klany ze Stanów Zjednoczonych mają w nich wyraźną przewagę. Zdanie to nadal podtrzymuję, gdyż, po pierwsze, mecze kwalifikacyjne muszą być rozgrywane na serwerach znajdujących się w USA, a po drugie, odbywać się muszą w godzinach, które w większości przypadków nie pasują zarówno drużynom z Europy jak i USA. Dla Europejczyków jest jednak o tyle gorzej, że swoje mecze będą rozpoczynali około północy i każda przerwa będzie ich coraz bardziej oddalała od zwycięstwa, natomiast Amerykanie będą się dopiero rozkręcać. Zresztą zobaczcie sami i dodajcie sobie 6 godzin do każdej daty rozpoczęcia meczu.
Tournament Schedule - Part 1
Tournament Schedule - Part 2
Crossfire; QuakeCon
#0 | cwirek
2005-06-18 16:41:22
#0 | cwirek
2005-06-18 16:48:12
pan slepy? :D
#0 | wildcat
2005-06-18 19:38:08
#0 | wildcat
2005-06-18 22:10:25
#0 | kichus
2005-06-18 22:56:57
#0 | splajn
2005-06-19 03:13:14
\"Drabinka chyba nawet mniej sprawiedliwa\" wtf? Jaka byla by bardziej sprawiedliwa twoim zdaniem?
#0 | blacksheep
2005-06-19 03:42:11
bo wiesz nie kazdy ma wakacje^^
#0 | lab
2005-06-19 11:42:09
#0 | cwirek
2005-06-19 13:07:02
#0 | rolLer
2005-06-19 18:23:32
#0 | kichus
2005-06-19 20:51:53
#0 | cwirek
2005-06-19 21:24:23
#0 | Vk
2005-06-22 07:44:04
#0 | cwirek
2005-06-22 18:30:06
ja robie w hurtowni i robie jak reszta murzynów, po 8-12 godzin ;x