Instalacja
Instalacja WarCrafta III nie należy do najtrudniejszych wyzwań, wręcz przeciwnie, nie powinna sprawić żadnych problemów. Jak już we wstępie wspominaliśmy, gra jest podzielona na dwie części. Należy je zainstalować chronologicznie, według czasu ich powstawania. Ściągnięcie odpowiedniej łatki też nie powinno stworzyć problemów. Mimo wszystko w tej zakładce postaramy się ułatwić wam przejście przez ten proces. Przedmioty niezbędne do instalacji to płyta Reign of Chaos oraz The Frozen Throne i oczywiście dobry komputer.Wymagania
Minimalne:
Zalecane:
- Windows 98/ME/2000/XP
- Pentium II 400 Mhz
- 128 MB RAM
- 8 MB karta graficzna 3D
- 700 MB wolnego miejsca HDD (z Frozen Throne 1,4 GB).1
- Napęd CD-ROM 4X
Zalecane:
- Procesor 600 Mhz
- 256 MB RAM
- 32 MB karta graficzna 3D
- Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 8.1
Instalację standardowo rozpoczynamy włożeniem do CD ROM-u płyty z WarCraft III: Reign of Chaos. Chwilę później powinno nam się pojawić menu startowe, na którym przyciskamy pozycję, Zainstaluj grę. Jeżeli auto uruchamianie jest wyłączone, włącz mój komputer, następnie wejdź w CD-ROM i naciśnij Install. Gdy już rozpoczniesz instalację, postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Klucz do gry znajdziesz w środku oryginalnego pudełka. Gdy podstawowa wersja będzie już na dysku, postępuj tak samo z dodatkiem WarCraft III: The Frozen Throne.
Kiedy zainstalujemy grę, będzie ona w wersji 1.07, a taka uniemożliwia nam potyczki internetowe. Satysfakcjonującą łatką i powszechnie stosowaną jest ta najnowsza, czyli 1.21b. Poprawia ona dotychczasowo wyłapane błędy i udoskonala balans. Kiedy już pojawi się ona na naszym dysku, wystarczy jedynie dwukrotnie nacisnąć i poczekać aż się zaktualizuje.
Łatki
Zainstalowana gra będzie posiadała oryginalne hot keye, które są bardzo niewygodne. Oczywiście można zmienić je według własnego uznania, jednak my polecamy program o nazwie Keycraft, który ustawia dość przystępnie wszystkie przyciski wg systemu QWERTY. Jeżeli jednak nie odpowiada nam układ przycisków oferowany przez Keycrafta, wtedy przydatny okazuje się program Warkeys. Trzecim programem jest HP viewer, niestety często niedozwolony, dlatego przed użyciem go należy dokładnie sprawdzić regulamin turnieju. Jego działanie polega na pokazywaniu nad jednostkami paska z ilością życia, jaką mają. Zastępuje to ciągłe trzymanie przycisku alt, który ma takie same właściwości w grze. Ostatnim niezbędnikiem jest w3gmaster, dzięki któremu możemy poznać swoje APM podczas gry.
Przydatne programy
To chyba wystarczy na ten temat, jednak jeszcze raz podkreślam, UWAŻNIE SPRAWDZAIĆ REGULAMIN PRZED UŻYCIEM HP VIEWERA.