Najlepszy turniej Q3 - LAN

Dostosuj

Najlepszy turniej Q3 - LAN

Cyberland Game League

Edycje: CGL (2000), CGL #2 (2001), CGL #3 (2002)
Główny organizator: Krogoth (1&2)
Platforma: CPMa & vQ3 duel
Miejsce: Klub Internetowy Cyberland, Warszawa

Turniej Q3 w serii CGL był być może nieco "dospawany" do imprez CS-owych, z których kafejka słynie, ale imprezy z tego cyklu są dla kwakerów niezapomniane. To przecież w Warszawie rodziły się gwiazdy verbala, fettera, B, matr0xa, stinga, ven0ma, Krogotha, xtsa, gostiego i wielu innych. Dema z CGLi były rozchwytywane na całym świecie, szczególnie gdy turniej rozgrywany był na CPMa. Mod ten stał się niejako symbolem imprezy, ale w zeszłym roku organizatorzy zdecydowali się na zmianę platformy. Z organizacji zrezygnował Krogoth i całość wypadła, oględnie mówiąc - średnio. Mimo to wszystkie trzy CGL-e są wciąż żywe w pamięci graczy, nie tylko tych którzy zajmowali w nich wysokie miejsca, a nadchodząca czwarta edycja jest tematem ożywionych dyskusji na wszystkich boardach i stronach internetowych.

Galeria sławy:
- CGL - B, fetter, ven0m
- CGL #2 - fetter, B, matr0x
- CGL #3 - matr0x, fetter, sting




Gliwice

Edycje: GraNet vQ3 1v1, GraNet CPMa 1v1, GraNet CPMa 2v2, Uninet CPMa 1v1 (dwie edycje)
Główni organizatorzy: vaf3l, igor9k, mateo martinezz
Platforma: vQ3 1v1, CPMa 1v1 & 2v2
Miejsce: GraNet & Uninet Cafe, Gliwice

-

Galeria sławy:
- zoomer, matr0x, SeRgI




Intermedia Cup Rybnik

Edycje: 2003
Główny organizator: fragmatic
Platforma: vQ3 1v1
Miejsce: Intermedia cafe, Rybnik

Najlepsi musieli kiedyś zawitać do "jaskini lwa", jaką dla graczy Q3 w Polsce jest Rybnik. Trudu organizacji turnieju w mieście bliźniaków podjął się ich dobry znajomy - fragmatic. Wyszło mu to wyśmienicie, poziom imprezy był bardzo wysoki i chociaż trochę nawalał coverage, to gracze byli bardzo zadowoleni, a to przecież oni są w tym wszystkim najważniejsi. Zmagania trwały dwa dni a po ich zakończeniu wszyscy rozjechali się zadowoleni do domów. Jedna z nielicznych polskich imprez nie zakończona mniejszym lub większym skandalem podczas trwania lub już "za metą".

Galeria sławy:
- 2003: matr0x, Benny, soo




Mephisto

Edycje: 2002
Główny organizator: Sweeper, Mood
Platforma: CPMa 1v1
Miejsce: Mephisto cafe, Wrocław

Jeden z najlepiej zorganizowanych i poprowadzonych turniejów w Polsce. Na turnieju na którym do wygrania było tak niewiele "4 zgrzewki piwa" pojawilo się aż 67 osób w tym cała elita polskiej sceny cpma.
-

Galeria sławy:
- zoomer




Rzeszów fear factory Tournament

Edycje: 2003
Główny organizator: ognos, bryan, performer, lukas
Platforma: vQ3 1v1 & TDM
Miejsce: Rzeszów

Długo oczekiwana pierwsza międzynarodowa impreza w Polsce. W turnieju wzięły udział klany z Litwy i Białorusi, a więc reprezentujące solidny europejski poziom. Podczas trwania organizatorzy musieli wykazywać się niesamowitą elastycznością i szybkością podejmowania decyzji, aby całość wypadła tak, jak zaplanowano. Początki są trudne i nie ustrzeżono się błędów, polski Q3 także dostał niezłego kopa w tyłek od zagranicy, ale ogólnie pomysł jak i sposób zorganizowania i prowadzenia imprezy trzeba ocenić pozytywnie. Bo błędów nie robią tylko ci, którzy nie robią nic.

Galeria sławy:
- 1v1 - cGu-guard, dx-sting, cGu-nova
- TDM: dh, voodoo4, h00ligans 2




Ślizg

Edycje: Ślizg 1, Ślizg 2 (obie 2001)
Główny organizator:
Platforma: CPMa duel
Miejsce:

Jeden z kilku polskich turniejów CPMa pozostający legendą u nas, jak i na świecie. Ślizgowe pojedynki ciekawiły cały świat za sprawą niesamowicie wysokiego poziomu reprezentowanego przez czołowych polskich graczy. Można powiedzieć, że w drugiej edycji turnieju narodził się największy z wielkich - matr0x. Zwyciężył we wspaniałym stylu zyskując sławę najlepszego promodowca na świecie. Ale Ślizg to nie tylko sukcesy Mateusza. W turnieju brało udział wielu wybitnych graczy, pierwsza edycja zakończyła się zwycięstwem fettera, w obu wysoko plasował się krg. No i najważniejsze - nawet dziś dema z przed, jakby nie patrzeć, dwóch lat, stanowią interesujący "materiał" dla ludzi interesujących się Q3, a klimat "tamtych dni" z rozrzewnieniem wspominają starsi stażem gracze.

Galeria sławy:
- Ślizg: fetter, Krogoth, ?
- Ślizg 2: matr0x, sting, Krogoth




WCG Polska

Edycje: WCG Polska Quake 3 1v1 (2002)
Główny organizator: ash
Platforma: vQ3 duel
Miejsce: hala Expo XXI, Warszawa

Elektryzująca magia planetarnych cyberigrzysk tylko raz opętała Polaków grających w Q3. Masowe eliminacje w internecie, bijące pod względem liczby uczestników wszystkie inne ligi, a potem wspaniałe finały lanowe. Solą w oku pozostanie brak GTV, ale trudno - nie można mieć wszystkiego. Z nim czy bez, gorączka WCG ogarnęła w wakacyjnych miesiącach większość scenowców, a wieńczący ją tak wspaniały i emocjonujący turniej pozostanie niezapomniany. W sposób szczególny wspominać go będą zwycięzcy, którzy w nagrodę za swą postawę otrzymali możliwość rywalizowania z najlepszymi graczami na świecie podczas koreańskich finałów.

Galeria sławy:
- WCGpl 2002: matr0x, GaD, sting
- (dwóch pierwszych wzięło udział w światowych finałach)




dots3.gifINDEX PODSTRON

KomentarzeKomentarze

  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7747 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2025

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie