Testy cz. 3
Testy wytrzymałościowe - porównanie z konkurencją
Wydając ponad 100 złotych na podkładkę szmacianą na pewno oczekujemy od niej, by służyła nam jak najdłużej. Przecież to tylko materiał, więc prawdopodobieństwo zabrudzenia i zniszczenia jest bardzo wielkie. Postanowiłem sprawdzić żywotność tkaniny Mantisa oraz porównać go z produktami konkurencyjnymi. Test składał się z następujących czynności:
- Zabrudzenia podkładki sokiem
- Pranie ręczne
- Pranie w pralce z proszkiem
- Przyczepność materiału do innych warstw - przecięcie podkładki na pół
Pod ostrzałem stanęły następujące pady:
- Allsop - z pięknym podpisem Maryli Rodowicz (pozdrowienia dla Nookiego) - różnice w budowie obydwu padów są niewielkie. Dwie pierwsze warstwy, licząc od spodu, są identyczne. Podobnie jest w przypadku kształtu, wystarczy przyłożyć do siebie oba konkurencyjne produkty i łatwo można zauważyć, że zaokrąglone rogi idealnie do siebie pasują. W takim razie gdzie są różnice? Otóż są i to dość znaczące. Tkanina jest jedną z nich - fibertek o wiele lepiej współpracuje z myszką. Drugą znaczącą różnicą, którą widać na pierwszy rzut oka, jest wielkość, która także przemawia na korzyść Mantisa.
zdjęcie pociętego allsopa i mantisa
Wyniki testu: obie podkładki pozytywnie zaliczyły testy na zabrudzenie. Bez problemów także udało się sprać plamy, a proszek nie jest przeszkodą dla tkaniny obydwu padów. Materiał doskonale przylega do pozostałych warstw, nawet po przecięciu na połowę. Wygrywa jednak Mantis - wielkość oraz wierzchnia warstwa to cechy, które zdecydowały o werdykcie. 1:0 dla Mantisa. - Steelpad Qck wersja mini - różnice widać już na pierwszy rzut oka. Na pewno zaletą Steelpada jest jego grubość, zaledwie 1.7 milimetra. Z drugiej jednak strony może okazać się to wadą, masywniejsza podkładka lepiej trzyma się nawierzchni gdy wykonujemy gwałtowne ruchy myszą. Jeśli chodzi o porównanie materiału z którego została zrobiona górna warstwa podkładki, to będę upierał się przy swoim, jak do tej pory Fibertek okazał się najlepszym tworzywem z którego można wykonać "szmaciankę".
Zdjęcie Qcka i Mantisa
Wyniki testu: Qck pozytywnie zdał testy wytrzymałościowe. Niestety nie udało mi się zdobyć Steelpada Qck w wersji plus (Qck +), dlatego też testy zostały przeprowadzone na jego mniejszym bracie. Wadą tego pada jest jego przyczepność do biurka oraz wymiary w porównaniu do Modliszki. 2:0 dla Mantisa. - "Marketowa" szmacianka - zaletą tej podkładki jest jej cena, jednak to już koniec atutów. Do tej pory duża część graczy jest posiadaczem "marketówki" - jednak czy to idealne rozwiązanie? Chyba nie, warto jest zainwestować w lepszy model, gdyż materiał z którego jest zbudowana podkładka zaczyna odklejać się już po 2 tygodniach użytkowania. Kurz to chyba najlepszy przyjaciel tego pada, który zostawia niezmywalne, brudne plamy.
Zdjęcie marketówki i mantisa
Wyniki testu: plamy, niestety, nie da się całkowicie zmyć a proszek zniszczył tkaninę. Już po "pierwszym praniu:)" nadaje się tylko do wyrzucenia. Marketówka składa się tylko z dwóch warstw - gąbki oraz materiału. Brakuje gumy na spodzie - stąd mierna przyczepność. Testy nie zostały zaliczone. Bezkonkurencyjnie zwycięża Mantis. 3:0
Podsumowanie testu:
Trzy do zera to nie lada wyczyn. Razer Mantis jest podkładką, która na pewno będzie służyć długo. Połączenie wytrzymałości z funkcjonalnością jest największym atutem tego pada.
Wstęp | Opis Pada | Testy cz. 1 | Testy cz. 2 | Testy cz. 3 | Podsumowanie